top of page

Virtuální utkání vyneslo na pomoc lidem z první linie proti Covid-19 téměr 350 tisíc korun!

Prodavači/prodavačky Kaufland Kladno, péče o seniory z Kladna, IZS Kladno, řidiči/řidičky ČSAD Kladno, Česká pošta Kladno. Právě to jsou ti, kterým Rytíři společně s fanoušky v této nelehké době pomohli. „Byl to náročný projekt a až v těchto dnech se nám ho podařilo úspěšně dovršit. Zmíněným subjektům jsme postupně dodali to, co teď nejvíce potřebovaly. Jsme moc rádi, že jsme mohli pomoci,“ uvedl Adam Soukup, jeden ze zakladatelů klubové nadace Knights Foundation.

Někdo chtěl jen tekutiny, jiní potřebovali nedostatkové či lepší vybavení pro svou práci. „Státním i městským policistům v Kladně jsme dodali roušky, energetické nápoje Tiger či balíky minerálních vod DrWitt. Potřebovali také dezinfekce a respirátory. Podobné potřeby měla kladenská nemocnice, kam jsme dodali ještě kávu. Společnosti ČSAD zase nejvíce pomohla dezinfekce,“ uvedl Soukup.

Do Domova pro seniory v Kladně dodali zástupci Knights Foundation elektrické ventilátory, které budou nezbytně nutné pro blížící se letní měsíce. Veškeré úspory totiž domov seniorů využil právě na nákup pomůcek proti Covid-19. Středisko komplexní sociální péče O.P.P. – Fontána zase potřebovalo parní žehličky na roušky a lednici.

České poště pak udělal radost kávovar, který byl na hlavní kladenskou pobočku dopraven společně s balíky kávy a dezinfekcemi. Prodavačky v Kauflandu zase ke své práci nejvíce potřebovali rukavice, dezinfekce a roušky, na kterých nechybělo klubové logo i logo Knights Foundation. „Ještě jednou moc děkujeme všem, díky kterým jsme skvělých 350 tisíc korun vybrali. Všichni ti hrdinové z první linie si toho nesmírně váží,“ dodal Soukup.

Přerozdělit 350 tisíc mezi 5 vybraných složek nebylo vůbec jednoduché, hlavně všechno měli ve svých rukou fanoušci, kteří si mohli zvolit kam svoji částku pošlou. „Fanoušci nejvíce podpořili složky IZS, následně to byl domov pro seniory, prodavači, Česká pošta a řidiči ČSAD. I díky výborné spolupráci s naším partnerem DrWitt nám bylo nabídnuto spoustu nápojů za poloviční cenu, takže jsme mohli rozdat téměř dvojnásobek energie, která byla a stále je v této nelehké době nejdůležitější,“ váží si výborné spolupráce s partnery marketingový manažer a spoluzakladatel nadačního fondu Jiří Kalla.

„Nejtěžší asi bylo se se všemi subjekty spojit a domluvit, co vlastně potřebují. Následně to pak byla ta administrativní činnost, kdy se musí dát do pořádku veškeré darovací smlouvy, které nemůže podepisovat jen tak někdo, takže vše musíte řešit například s řediteli, což je strašně těžké časově skloubit s předáním a dalšími věcmi. Veškerá komunikace se subjekty nebyla vždy nejjednodušší, ale nakonec jsme vše úspěšně dovršili, a hlavně díky fanouškům, kteří si zakoupili vstupenky na virtuální utkání jsme pomohli tam, kde to bylo nejvíce třeba. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, kteří se na tomhle projektu podíleli - obrovské DÍKY!“ řekl na závěr Adam Soukup.

bottom of page